Label1

Zanim zgłosisz szkodę w pojeździe lub innym mieniu - PZU

Label1

Informacje o formularzu

W Formularzu Zgłoszenia Szkody prosimy Państwa o uzupełnienie danych niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia procesu obsługi roszczenia.

Aby pomóc Państwu w prawidłowym uzupełnieniu formularza obok niektórych pół umieszczony został znak zapytania. Po najechaniu na ten znak pojawi się okno z informacjami wskazującymi jak prawidłowo wypełnić daną sekcję.

Załączanie dokumentów

Zachęcamy Państwa do załączenia do zgłoszenia zdjęć uszkodzonego mienia oraz zdjęć i skanów dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia roszczenia. Pliki należy załączać zgodnie z instrukcją.

Instrukcja wykonania zdjęć:

  1. Zdjęcia powinny być wykonane przy dobrym oświetleniu
  2. Załączone w formacie JPG, przy czym rozmiar jednego zdjęcia nie może przekroczyć 15 MB. Maksymalnie prosimy przesłać 7 zdjęć.
  3. W przypadku dokumentów muszą być one zeskanowane do piku w formacie PDF lub TIFF, lub sfotografowane, czym rozmiar jednego pliku nie może przekroczyć 15 MB.
  4. Łączny rozmiar załączników nie może przekroczyć 30 MB.
  5. Prosimy o dołączenie następujących zdjęć:
  • Dwa zdjęcia pojazdu wykonane po tej samej przekątnej. Ujęcie pierwsze powinno obejmować przód i jeden bok, natomiast ujęcie drugie tył i przeciwległy bok pojazdu. Na zdjęciach musi być widoczna tablica rejestracyjna.
  • Zdjęcie pola numerowego VIN.
  • Zdjęcia uszkodzonych elementów i części pojazdu.

Przygotowanie do zgłoszenia

  • Do zgłoszenia prosimy przygotować:Dane dotyczące ubezpieczenia lub posiadane dane sprawcy
  • Dla szkód w pojazdach dane z dowodu rejestracyjnego (np. numer rejestracyjny, rok produkcji, data pierwszej rejestracji, numer nadwozia)

Zachęcamy również do zapoznania się z listą warsztatów współpracujących z PZU oraz do sprawdzenia najbliższej dla Państwa placówki

Przejdź do rejestracji zgłoszenia